Témata

Památky UNESCO v České republice

Podíváme se na všechna místa v ČR, která jsou zapsána na seznamu kulturních a historických památek UNESCO. Z historické Prahy přes malebné Holašovice a Telč až do modernistického interiéru vily Tugendhat v Brně.

Polsko - blízké a přece vzdálené

Co se vám vybaví, když se řekne "Polsko"? Většina turistů zná pouze královské město Krakow a solné doly ve Wieliczce. Tato místa nelze vynechat, kromě nich však navštívíme i historickou Wroclaw, průmyslovou Lodž, moderní Varšavu... A vydáme se také k Mazurským jezerům a za zubry do Bělověžského...

Národní parky USA

Vydejte se na putování územím tří států USA, poznejte řadu známých národních parků i málo navštěvovaná místa, jež nejsou častým cílem cestovních kanceláří. Vodopády v Yosemite, obrovské sekvojovce, skalní útvary v pouštích Nevady nebo kaňony a indiánská puebla v Arizoně... To je jen malá ukázka z...

Západní pobřeží USA

Dlouhé pláže, známá velkoměsta, ale i krásné přírodní scenérie v oblasti Big Sur. To vše je na pobřeží Tichého oceánu, které projedeme od San Diega u mexických hranic až k San Francisku.

New York a Washington D. C.

Empire State Building, Brooklynský most, Socha svobody nebo Bílý dům a Kapitol. To jsou synonyma pro New York City a Washington. Přesto je každá návštěva těchto měst plná nových objevů a zážitků.

Amsterdam – tradice i moderna

Amsterdam nejsou pouze coffee shopy a čtvrť červených luceren. Je to i místo s řadou zajímavých staveb od dávné historie až po nejmodernější současnost.

Z Kodaně do Uppsaly

Z moderního kosmopolitního hlavního města Dánska až k mohylám pohanských králů v Uppsale. Po cestě se zastavíme i v Malmö, Stockholmu a zbude čas i na výlet do přírody.

Sevilla, Cordoba, Cádiz – perly Andalusie

Antické památky, křesťanská i maurská architektura, ale i krásná příroda nebo místo spojené s natáčením Jamese Bonda. To vše je jen malá ochutnávka španělské Andalusie.

Janov a Cinque Terre

Jeden z nejvýznamnějších evropských přístavů, centrum Ligurské riviéry. A jako bonus – pětice malých rybářských vesnic, zapsaných na seznamu UNESCO.

Na krásném modrém Dunaji – Vídeň, Bratislava, Budapešť

Tři metropole tří různých zemí, spojené společnou historií a jednou řekou.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode